Rekonstrukce podlahy Hradec Králové, Pardubice

17.6.2020

Rekonstrukce podlahy realizujeme v lokalitě Hradec Králové, Pardubice a okolí, a vždy se začíná analýzou konkrétní situace a přípravou podkladu. Příprava podkladu je soubor činnosti, které dávají finální podlaze kvalitní vzhled a rekonstrukce podlahy je především o tom.

Renovace dřevěné podlahy a příprava podkladu

Rekonstrukce resp renovace dřevěné podlahy se skládá z několika fází, které začínají odstraněním původní krytiny do posledního kousku, ať už jde o jakýkoliv druh dřevěné podlahy - plovoucí podlahu, vinyl nebo parkety. Poté se bruskou pečlivě odstraní všechny zbytky lepidla a jakýchkoliv nečistot, a zároveň se vybrousí nerovnosti podkladu samotného, především ty výrazné.

Nezávazně poptat

Penetrování a stěrkování podkladu v rámci rekonstrukce podlahy

Vše máme kvalitně vybroušeno na podkladní beton. Ten je tedy perfektně čistý, zbavený prachu a kamínků a my můžeme pokračovat penetrováním neboli sjednocením nasákavosti podkladu. Po zaschnutí následuje stěrkování = pomocí laseru se označí nerovnosti a podle terčíků se vylévá samonivelační stěrka. Neznamená to ovšem, že se stěrka sama rozlije, jak si někteří lidé myslí. Roztáhne se hřebenem a provzdušní. Na každý podklad je přímo určený druh stěrky. Je možno přelít i parkety, OSB desky, beton, anhydrit atd., zkrátka téměř vše.

Finální část rekonstrukce podlahy

Po proschnutí minimálně 24h - dle druhu stěrky - následuje jemné dobroušení smirkovým papírem a pečlivé vyluxování, aby byl povrch zcela hladký a rovný. Teprve pak může začít finální část rekonstrukce podlahy = montáž zvolené krytiny. To už je ale hračka, příprava podkladu je při celkové rekonstrukci podlahy nejdůležitější etapou a výsledný efekt záleží především na kvalitě jejího provedení.
Je to alfa omega této práce.